آشنایی با انواع باربیکیو و کباب پز در بازار

Drag to rearrange sections
HTML/Embedded Content

انواع باربیکیو

انواع باربیکیو استعداد این را دارند که دورهمی‌ها و مهمانی‌های شما را با تعداد وسیعی از غذاهای رژیمی، لذیذ و همه‌پسند زینت بخشند. ازاین‌رو تهیه یکی از این ابزارها برای کسانی که به صمیمت و شیرینی بیشتر محافل دوستانه‌شان اهمیت می‌دهند، یک ضرورت غیرقابل‌اجتناب است. امروزه شرکت ویترین نت موفق به عرضه این محصول آن هم با تنوعی گسترده‌ای شده و در این مسیر سخت و پرتنش توانسته به درصد رضایت بالایی از مشتریانش نائل شود. ازاین‌رو با ورود به این سایت با کلکسیونی از کالاها از برندهای نامی هر حوزه آشنا می‌شوید که مقایسه‌ای بسیار وسیع را برایتان فراهم می‌سازد. پس برای آنکه خرید باربیکیو را مطابق با نیاز و سلیقه‌تان رقم بزنید در ابتدا باید به انواع باربیکیو و نحوه کارایی آنها آشنا شوید.

آشنایی با انواع باربیکیو:

باتوجه‌به نوع نصب، نوع سوخت مصرفی، جنس بدنه و سایزبندی انواع مختلفی از باربیکیوها در بازار وجود دارند که می‌توانند نیاز شما را برآورده سازند. تفاوت بین این دستگاه به دلیل وجود انبوهی از کاربران با نیازهای مختلف است که سبب شده تولیدکنندگان این دستگاه‌ها آن را در بیشترین تنوع ممکن تولید نمایند. در ادامه بیشتر با انواع باربیکیو و مشخصات فنی و فیزیکی آنها آشنا می‌شوید.

انواع باربیکیو از نظر نوع نصب:

باربیکیوها از نظر نوع نصب در دو مدل ثابت و متحرک تولید می‌شوند. نمونه‌های متحرک را می‌توان به‌راحتی از جایی به‌جای دیگر منتقل نمود. برخی از آنها حتی باهدف سهولت نقل‌وانتقال به چرخ نیز آراسته هستند. ولی نمونه‌های ثابت را غالباً از سنگ، گابون (سبدهای نوری حاوی قطعات سنگ) یا آجر نسوز در یک مکان مشخص احداث می‌نمایند.

انواع باربیکیو از نظر حجم کاری:

بسیاری از باربیکیوها برای مصارف خانگی و به‌صورت رومیزی طراحی می‌شوند. ولی در مقابل برخی از مدل‌ها برای مصارف سنگین‌تر صنعتی برای آشپزخانه‌های بزرگ و سالن‌های غذاخوری مناسب هستند. ولی باربیکیو خانگی نیز خود دارای انواع مختلفی چون رومیزی برقی، رومیزی گازی و رومیزی زغالی می‌باشد. همان‌طور که برای نمونه‌های صنعتی نیز می‌توان دسته‌بندی های متنوعی از نظر نوع سوخت ذکر نمود.

انواع باربیکیو از نظر نوع سوخت:

انواع باربیکیو از نظر نوع سوخت نیز شامل زغالی، گازی و برقی می‌شود. نمونه‌های زغالی را بیشتر برای مصارف بیرون از خانه خریداری می‌کنند. ولی از باربیکیوهای گازی می‌توان بر روی تراس، پشت‌بام و حیاط منازل نیز استفاده نمود. در نهایت باربیکیوها برقی را به دلیل دود کمتر ایجاد شده در زمان طبخ، به نام خانگی خوانده و بدین نام مشهور هستند.

انواع باربیکیو از نظر جنس بدنه:

جنس بدنه باربیکیوها بسیار متنوع است و بسته به نوع کاربری این ابزارها در انواع چدنی، آجری، استیل، آلومینیوم و تفلون ساخته می‌شوند. بسته به هزینه‌ای که قصد پرداخت آن را دارید و محیطی که قرار است، باربیکیو را در آن نصب نمایید، باید جنس بدنه را گزینش کنید.

انواع باربیکیو از نظر سایزبندی:

سایز را باید متناسب با تعداد افرادی که قصد تهیه غذا برای آنها را دارید، خریداری نمایید. در اغلب اوقات این ابزارها در ابعاد 40، 45 به بالا تولید می‌شوند. به‌هرحال هرچه باربیکیوی شما بزرگ‌تر باشد، تعداد نفرات بیشتری را پوشش داده، اما درعین‌حال باید قیمت بیشتر در زمان خرید و هزینه‌ی مصرف انرژی فراوان‌تری را نیز در آینده پرداخت نمایید.

آشنایی با مزایای استفاده از انواع باربیکیو:

آشنایی با مزایای استفاده از انواع باربیکیو حتماً شما را نیز مجاب می‌سازد تا یکی از این دستگاه‌ها را خریداری نموده و ازاین‌پس خوراک‌هایی با طعم و عطر مطلوب‌تری را برای خود و عزیزانتان تدارک ببینید.

  • عدم نیاز به مصرف روغن:

طبخ غذا با انواع باربیکیو نیازی به افزودن روغن ندارد و این به معنی وارد نمودن حجم کمتری کلسترول و چربی‌های مضر به بدن است که خود به‌تنهایی بسیار سودمند می‌باشد.

  • وجود صفحات استاندارد چدنی مرغوب گریل:

در صورت وجود توری‌ها و صفحات استاندارد چدنی مرغوب گریل، خیالمان از باب عدم ورود مواد غیرمجاز و سمی نیز به فرایند طبخ راحت است. این مشکلی است که در زمان کار با دیگر متریال‌های پخت احساس می‌شود.

  • مناسب برای افراد مسن و خردسالان:

 بافت نرم و آبدار مواد غذایی تهیه شده با این دستگاه‌ها حتی برای افراد مسن و خردسالان نیز مطلوب و بی‌خطر است. حرارت غیرمستقیم بافت مواد غذایی را در سلامت کامل حفظ نموده و مانع نابودی مواد مغذی موجود در خوراکی‌ها می‌شود. همچنین از خشکی و سفتی غذاها جلوگیری نموده و آنها را برای افراد جوان و مسن بدون هرگونه محدودیتی، مطلوب می‌سازد.

منبع: ویترین نت

html    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments