قهوه مرگ چیست؟

Drag to rearrange sections
HTML/Embedded Content

قوی ترین قهوه های دنیا شاید یکی از جالب ترین موضوعاتی باشد که بسیاری از دوستداران قهوه به دنبال آن هستند. از نظر کافئین، این تیتر متعلق به قهوه «آرزوی مرگ» است که آمریکایی ها برای اولین بار در یک تبلیغ 30 ثانیه ای در سال 2008 معرفی کردند. قیمت این قهوه در ایران بسیار بالاست و تقریبا 90 درصد قهوه هایی که با این نام به فروش می رسند تقلبی هستند.

مسئله کافئین برای بسیاری از دوستداران قهوه مسئله مهمی است و بسیاری از افراد دوست دارند از قهوه هایی با درصد کافئین بالا استفاده کنند.

 جالب اینجاست که  یک ماگ قهوه استاندارد استارباکس حدود 9 میلی گرم کافئین دارد، در حالی که این میزان در قهوه آرزوی مرگ که عنوان قوی ترین قهوه جهان را دارد، 54 میلی گرم است که بیش از 6 برابر کافئین است!

قوی ترین قهوه چیست؟

بسیاری از ما حتی نمی دانیم قهوه قوی به چه معناست، اما سعی می کنیم آن را بخریم!

اولین چیزی که خیلی ها اشتباه می کنند این است که قدرت قهوه را با تلخی آن می سنجند و خیلی وقت ها پیش می آید که قهوه ای بسیار تلخ می خرند و بعد از نوشیدن آن کمی فشار خونشان بالا می رود و گاهی دچار سردرد می شوند. آنها می گویند این به دلیل قوت قهوه است، در حالی که این مشکل به دلیل اثرات کربن در قهوه برشته است که بسیار تیره و تلخ است.

اصطلاح قوت قهوه در واقع به معنای مقدار انرژی است که قهوه می تواند به بدن شما منتقل کند، نه سردرد یا تلخی شدید. انرژی قهوه به دلیل کافئین آن است که به عوامل متعددی بستگی دارد که در زیر ارائه می کنیم.

نوع دانه یک قهوه قوی

اولین مفهومی که بر قدرت قهوه شما تأثیر می گذارد  نژاد دانه های قهوه شماست. به طور کلی، ما 4 نوع نژاد قهوه در جهان داریم Excelsa، Liberica، Robusta و Arabica. دو مورد اول 0.1 درصد از قهوه جهان را تشکیل می دهند و مهمترین آنها عربیکا و روبوستا هستند.

قهوه های عربیکا عطر بیشتری دارند و میزان کافئین آنها نسبت به دانه های روبوستا کمتر است و دیرتر روی بدن ما تأثیر می گذارد. اما دانه های روبوستا حداکثر مقدار کافئین را دارند که بدن ما آن را سریعتر جذب می کند. بنابراین اگر به دنبال خرید قهوه قوی هستید، دانه های روبوستا را خریداری کنید و در بین دانه های روبوستا، قهوه جاوا و اندونزی از بهترین گزینه ها هستند.  

نوع بو داده قوی ترین قهوه جهان

هنگام خرید قهوه، از شما سوال می شود که کدام رست را انتخاب می کنید. برشته شدن درجه برشته شدن دانه های قهوه است و به سه نوع اصلی روشن، متوسط ​​و تیره تقسیم می شود که برشته شدن روشن کمترین تلخی و برشته شدن تیره تلخ ترین آنهاست.

برای قهوه قوی، باید یک بو داده تیره انتخاب کنید. چون قهوه برشته تیره حرارت بیشتری دیده و آب دانه های قهوه بیشتر تبخیر شده است و چون کافئین داخل قهوه است نه در آب، پس از نوشیدن قهوه تیره کافئین بیشتری دریافت می کنید. فقط حواستان باشد که قهوه را هنگام درست کردن وزن کرده و در دستگاه پرکولاتور، اسپرسوساز، فرنچ پرس و غیره بریزید. زیرا قهوه تیره نرم تر و سبک تر است و برای دم کشیدن آن باید حجم بیشتری بریزید.

روش های تهیه قهوه بسیار متنوع است، از جمله سه روش اصلی اسپرسو، قهوه ترک و قهوه فرانسه. اسپرسویی که با دستگاه اسپرسوساز تهیه می شود دارای بالاترین میزان کافئین است و دلیل آن استخراج تحت فشار با استفاده از دستگاه اسپرسوساز است که بیشتر کافئین را از قهوه خارج می کند.

تفاوت قهوه و کاپوچینوتمام آنچه لازم است در مورد آنها بدانید!

البته به یاد داشته باشید که باید همان مقدار قهوه را نگه دارید تا اسپرسو قوی تر از بقیه باشد، به خصوص وقتی قهوه فرانسوی را در حجم بیشتری می نوشید، ممکن است کافئین بیشتری داشته باشد. مراقب باشید، اگر قهوه خود را به شکل کاپوچینو و لاته می نوشید، شیر و شکر موجود در این قهوه ها تاثیر کافئین را بر بدن ما کاهش می دهد و انرژی آن را کاهش می دهد.

تاریخچه قوی ترین قهوه در جهان فردی به نام مایک براون در سال 2008 که یک حسابدار ساده در یکی از شرکت های نیویورکی بود به دلیل مشکلاتی از کار خود دست کشید و سعی کرد در زندگی خود شغل دیگری را دنبال کند.

به همین دلیل براون زمان زیادی را در کافی شاپ ها می گذراند و هر روز به دنبال راهی برای یافتن شغل جدیدش در تبلیغات می گشت و آنقدر وقت خود را در کافی شاپ ها می گذراند که تصمیم گرفت خودش کافی شاپ باز کند.

اما طولی نکشید که براون حتی نمی‌توانست وام‌هایی را که از کارش گرفته بود بپردازد، بنابراین تصمیم گرفت. برای جبران بخشی از هزینه های کافی شاپ، سعی کنید محصولات و قهوه را به صورت آنلاین بفروشید.

براون شروع به فروش محصولی کرد که بسیاری از مشتریانش آن را دوست داشتند و می خواستند. این یک قهوه تخصصی با محتوای کافئین بسیار بالا بود که امروزه همه ما آن را به عنوان قوی ترین قهوه در جهان می شناسیم.

قهوه ارزوی مرگ چگونه تولید شد و چه ویژگی هایی دارد؟

پس از مدتی، براون پذیرایی از قهوه ترکیبی خود را که در سایت خود قرار داده بود دید، تصمیم گرفت قهوه خود را ارتقا دهد و سطح را بالا ببرد.

براون این بار به جای استفاده از قهوه عربیکا از قهوه روبوستا استفاده کرد که تقریباً دو برابر دانه های عربیکا کافئین دارد و این دانه ها را با روش خاصی برشته کرد تا تلخی و کافئین قهوه را افزایش دهد. چیزی که براون و قهوه آرزوی مرگش را متمایز کرد و آن را به قوی ترین قهوه جهان تبدیل کرد این بود که او می خواست قهوه اش نه تنها سرشار از کافئین باشد، بلکه طعم بدی هم داشته باشد. در واقع من به دنبال یک قهوه خوشمزه و سنگین بودم تا مشتری ثابت و ثابتی داشته باشم. جالب اینجاست که وقتی براون برای اولین بار قهوه اش را چشید، گفت طعم آن شبیه لاستیک سوخته استاما او با تصفیه قهوه خود توانست قهوه قوی اما قوی را به بازار عرضه کند. آیا مصرف قهوه Death Wish می تواند خطرناک باشد؟ تحقیقات در سایت های علمی در مورد میزان کافئین موجود در Death Wish یا قوی ترین قهوه جهان که در تصویر بالا مشاهده می شود، نشان داده است که چقدر خطرناک است.

حتی استفاده بی رویه و بی رویه از این قهوه توسط برخی از شهروندان آمریکایی باعث بروز حملات قلبی و عصبی و مشکلاتی مانند بی خوابی و تغییر کنترل بدن شده است تا جایی که حتی مرگ یک شهروند آمریکایی در سال 2015 نیز به نوشیدن مربوط می شود. این کافه جالب است بدانید که این شرکت در وب سایت خود از مصرف کنندگان نیز خواسته است که از مصرف زیاد این قهوه خودداری کنند.

html    
Drag to rearrange sections
Rich Text Content
rich_text    

Page Comments